1375 907 909 شماره تماس

احساس درد در هنگام مقاربت-مشاوره جنسی

احساس درد در هنگام مقاربت – مشاوره جنسی

احساس درد در هنگام مقاربت - مشاوره خانواده

احساس درد در هنگام مقاربت – مشاوره جنسی

به نظر می‌رسد مشکلات جنسی در زنان بیشتر است؛ درواقع یک بررسی نشان داده است که طی دو سال گذشته 43 درصد زنان مشکلی جنسی را تجربه کرده‌اند. زنان احتمالاً به چند دلیل مشکلات بیشتری را تجربه می‌کنند. اول اینکه میزان گرایش جنسی زنان با دوره عادت ماهانه و تغییرات هورمونی که در طول زندگی در آن‌ها رخ می‌دهد نوسان می‌کند. دوم اینکه عوامل بیرونی مانند تنش، خستگی و عوامل حواس‌پرتی روی زنان بیشتر اثر می‌گذارند و چون میل جنسی زنان اغلب از مردان کمتر است انگیزه زیستی آنها برای غلبه بر این تأثیرات بیرونی به‌اندازه مردان نیست.

خوشبختانه مشکلاتی ازاین‌دست لاینحل نیستند

علل بروز مقاربت دردناک-مشاوره جنسی

مقاربت دردناک برای تعداد زیادی از زنان مشکل شایعی است. گاهی علت آن وجود مشکلات فیزیکی  مانند آندومتریوز یا فیبروئیدها می‌باشد؛ گاهی نیز این‌گونه دردها بعد از زایمان زنان را درگیر می‌کند. اما اکثراً علت اصلی بروز مقاربت دردناک این است که زن به‌اندازه کافی ازنظر جنسی تحریک نشده است. دهانه مهبل زن پس از تحریک بازمی‌گردد و ماده لغزنده‌ای در آن ترشح می‌گردد که باعث لیز شدن آن می‌گردد؛ این حالت ورود آلت مرد را تسهیل می‌کند. از طرفی درد را در هنگام مقاربت کاهش می‌دهد و از طرف دیگر لذت جنسی را در طرفین افزایش می‌دهد.

مقاربت دردناک زنان را دچار نوعی درد چرخه‌ای می‌کند. به‌صورتی که مقاربت دردناک خود باعث ایجاد اضطراب از داشتن درد در هنگام مقاربت می‌کند؛ اضطراب نیز به‌نوبه خود تحریک را با مشکل مواجه می‌کند لذا با تحریک کمتر درد بیشتری در هنگام مقاربت ایجاد خواهد گردید. برای خلاصی از این چرخه باید آرامش خود را حفظ کنید. داشتن همسری همدل و حامی که صمیمانه خواستار آرامش و موفقیت شماست، می به شما کمک کند تا تحریک صورت پذیرد.

درمان مقاربت دردناک-مشاوره جنسی

اگر از تحریک کامل خود در هنگام مقاربت اطمینان دارید شاید نیاز باشد که به پزشک مراجعه کنید تا شما را ازنظر وجود بیماری‌های زنانه و یا سایر مشکلات فیزیکی که ممکن است به مقاربت دردناک منجر شود، مورد ارزیابی قرار دهد.

در بعضی از زنان به دلیل گرفتگی غیرارادی ماهیچه‌های مهبل، راه مقاربت بسته می‌باشد. به این شرایط اسپاسم دردناک مهبل یا واژینیسموس می‌گویند. در این حالت حتی اگر زن ازنظر جنسی کاملاً هم تحریک شود بازهم هنگام مقاربت، به دلیل انسداد مسیر دخول، با درد همراه خواهد بود.

یکی از راه‌های غلبه بر این گرفتگی ماهیچه‌های مهبلی، کشیدن ملایم و خیلی آرام آن می‌باشد. استفاده از مواد لیز کننده نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد. راه دیگر اصلاح ماهیچه‌های بخش زیرین لگن است که در صورت وجود مشکلات فیزیکی در این قسمت، می‌تواند کمک‌کننده باشد. بنابراین امید خود را از دست ندهید.

در صورت نیاز به مشاوره جنسی و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *