1375 907 909 شماره تماس

انتظارات-معقول؛عشق-واقعی-مشاوره خانواده

انتظارات-معقول؛عشق-واقعی – مشاوره خانواده

انتظارات-معقول؛عشق-واقعی - مشاوره خانواده

انتظارات-معقول؛عشق-واقعی – مشاوره خانواده

 

بیشتر مردان، شرکای خوش حرف، رؤیایی و خوش‌خدمتی نیستند که زنان در خیال خود آرزویش را دارند. گرچه برخی از آنها سعی می‌کنند که این رؤیا به حقیقت بپیوندد اما درنهایت هر دو طرف درمانده و ناامید می‌شوند. ممکن است مرد سال‌ها در این راه تلاش کند. اما سرانجام خسته خواهد شد. برخی از آنان سعی می‌کنند همواره رفتاری عاشقانه داشته باشند. اما بالاخره تسلیم می‌شوند زیرا دیگر نمی‌توانند انتظارات همسرشان را برآورده سازند. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، مرد ممکن است ناگهان علاقه خود را نسبت به شریک زندگی‌اش از دست بدهد و دلیل آن را هم نداند. و علت این امر دوست‌نداشتن همسرش یا عدم تناسب آنها باهم نیست. بلکه تلاش او برای برآوردن انتظارات نامعقول زنش، باعث به وجود آمدن این بی‌علاقگی می‌شود. و خوشبخت زنی است که همواره از همسر خود به دلیل همکاری‌هایش قدردانی کند تا در آینده بیشتر و بیشتر موردحمایت قرار گیرد.

همچنین زنان هم شرکای همیشه در خدمت، خوش‌صحبت و رمانتیکی که مردان در رویای خود می‌پرورانند، نیستند. انتظار مرد از همسرش برای خلق یک‌خانه زیبا بدون کمک و قدردانی، همیشه سرحال بودن، هرگز نیازمند چیزی نبودن و همه  اوقات با حداکثر عواطف عاشقانه در دسترس بودن کاملاً غیرمنطقی است. البته بسیاری از زنان سعی  می‌کنند این‌گونه باشند. اما وقتی شریک زندگی‌شان پاسخ گوی عواطف آنها نیست احساس می‌کنند مورد بی‌وفایی و خیانت قرارگرفته‌اند.

هنگامی‌که مردان از نیازهای زنان مطلع شوند، به‌طور ذاتی انگیزه بیشتری برای کمک کردن به آنان پیدا می‌کنند.

مشاوره خانواده

مردی که به چنین نگرشی می‌رسد، باید زمانی را هم برای برآوردن نیازهای خود در نظر بگیرد. زیرا در غیر این صورت هر دو طرف رابطه، احساس خستگی و ناامیدی خواهند کرد. مردی سعادتمند است که به نیازهای خودش توجه کند و آنگاه به انتظارات همسرش در کمک کردن در امور خانه‌داری، ایجاد روابط صمیمانه و رمانتیک پاسخ دهد. خوشبختانه، واقعیت شگفت‌انگیزتر از تصور است. ما در جست‌وجوی عشق حقیقی هستیم و اگر انتظارات معقولی داشته باشیم می‌توانیم به آنها برسیم. ما هردو می‌توانیم برای حمایت از یکدیگر به روش مؤثرتری تغییراتی کوچک اما بااهمیت در خود ایجاد کنیم. سازگاری، اصلاح و به‌روز کردن انتظاراتمان می‌تواند ما را از احساس قربانی یا مظلوم واقع‌شدن رهایی بخشد.

این نگرش جدید در مورد تفاوت‌هایمان کمک می‌کند تا همیشه به یاد داشته باشیم که مشکل اصلی استرس است. می به‌جای مقصر دانستن شریک زندگی‌مان، استرس را مقصر اصلی بدانیم. واقعیت این است که استرس می‌تواند میان ما تفرقه ایجاد کند. با آگاهی از چگونگی حمایت خود و همسرمان در مواقعی که  استرس بیشتری بر زندگی‌مان حکم فرماست، می میزان آن را کاهش دهیم.وقتی استرس‌های زندگی را ریشه‌کن کنیم دیگر تفاوت‌های جنسیتی مشکلی برایمان ایجاد نخواهند کرد. هنگامی‌که استرس کاهش می‌یابد، تفاوت ما، منبع اصلی رضایتمان در زندگی خواهند شد. همسران هنگامی‌که حالشان خوب است از شریک زندگی خود شکایت نمی‌کنند، بلکه مشکلات و تقاضاها دقیقاً هنگامی پدیدار می‌شوند که ما تحت‌فشار استرس قرار می‌گیریم.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *