1375 907 909 شماره تماس

باورهای غلط درباره رابطه جنسی

باورهای غلط درباره رابطه جنسی – مشاوره خانواده

از خودتان مراقبت کنید - مشاوره خانواده

باورهای غلط درباره رابطه جنسی – مشاوره خانواده

برای بهبود تعاملات جنسی‌تان باید بررسی کنید که آیا باور منفی خاصی سد راه لذت بردن شما از رابطه جنسی شایسته و درخورتان بوده است یا نه. در اینجا فهرستی از بعضی از باورهای متداول آمده است. ببینید چند مورد از آنها درباره شما صادقند:

باور غلط شماره 1:طلب رابطه جنسی نشانگر میزان عشقی است که به هم دارید

بعضی‌ها رابطه جنسی را راه نشان دادن محبت می‌دانند. یعنی اگر همسرشان طالب این رابطه نباشد، آن فکر می‌کنند دوستشان ندارد. رابطه جنسی راهی فوق‌العاده برای نزدیک‌تر شدن و نشان دادن علاقه است. اما به یاد داشته باشید این روش فقط یکی از راه‌های نشان دادن احساسات است، نه تنها راه آن.

باور غلط شماره 2:رابطه جنسی باید طبیعی، بی‌مقدمه، مداوم و همیشه عالی باشد

زوج‌هایی که نمی‌توانند یک لحظه از هم دست بکشند و هر فرصتی را برای داشتن رابطه جنسی غنیمت می‌شمرند، مثال‌زدنی است. اوایل ازدواجتان شما هم احتمالاً از این نوع رابطه جنسی بهره برده‌اید. اما رابطه جنسی خوب نیاز به ارتباط درست و تعهد دارد. مخصوصاً در رابطه‌های زناشویی طولانی‌مدت. حتی در آن صورت هم تک‌تک دفعات آن عالی و بی‌نظیر نیستند. اگر بخواهیم خوش‌بینانه بنگریم می‌توانیم بگوییم رابطه جنسی همیشه لذت‌بخش است. اما چنانچه در همه حال توقع لحظات ناب و زلزله گونه داشته باشید باید برای دلسرد شدن آماده‌باشید.

باور غلط شماره 3:تنها افراد جوان، خوش‌اندام، لاغر، زیبا، خوش‌بنیه از رابطه جنسی لذت می‌برند

برخلاف عقاید برخی‌ها. اما همه می‌توانند از رابطه جنسی لذت ببرند به‌شرطی که نگرش مثبتی نسبت به آن داشته باشند. اینکه چند سالتان است، جثه چقدر است و هیکلتان چطور است یا چقدر متناسب است اصلاً اهمیتی ندارد.

باور غلط شماره 4:رابطه جنسی یعنی مقاربت

بعضی‌ها می‌گویند تا وقتی مقاربتی در کار نباشد رابطه جنسی واقعی رخ نداده، بلکه فقط پیش نوازش و تحریکات قبل از آن انجام‌گرفته است. هر عمل دیگری با دست یا هر چیز دیگری تنها مقدمه‌ای برای رسیدن به اصل ماجراست. آن‌هایی که چنین طرز فکری دارند خیلی چیزها را از دست می‌دهند. رابطه جنسی باید توأم با نزدیکی، حس و حال، لذت و تماس باشد. رابطه جنسی خوب وقتی آغاز می‌شود که شما حس می‌کنید گرم و هوسناک شده‌اید و زمانی متوقف می‌شود که دیگر چنین حسی نداشته باشید.

باور غلط شماره 5:مردها همیشه طالب رابطه جنسی‌اند و همیشه برای آن آماده‌اند

هنوز که هنوز است درصد بالایی از مردها و همسرانشان خیال می‌کنند آلت تناسلی‌شان باید همواره مثل قطعه‌ای که حسابی روغن‌خورده به اشاره‌ای سریع واکنش دهد و کاملاً مجزا از مغزشان همیشه آماده‌به‌کار، حتی با کوچک‌ترین تحریک باشد. مردها عموماً گرایش جنسی قوی‌تری نسبت زن‌ها دارند. اما آن‌ها هم مثل زن‌ها دچار خستگی و اضطراب می‌شوند. نمی عملکرد جنسی را از مغز و احساسات مجزا کرد. همه مردها گاهی اوقات نسبت به رابطه جنسی بی‌میل می‌شوند و حالش را ندارند.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *