1375 907 909 شماره تماس

باور نادرست شماره ۱ برای ازدواج-مشاوره خانواده

باور نادرست شماره ۱ برای ازدواج – مشاوره خانواده

باور نادرست شماره ۱ برای ازدواج - مشاوره خانواده

باور نادرست شماره ۱ برای ازدواج – مشاوره خانواده

 

فشار و تحمیل

  • ایا اغلب دوستانتان ازدواج‌کرده و یا نامزد دارند و شما هنوز مجردید؟
  • آیا سنتان از سی گذشته و هنوز ازدواج‌نکرده‌اید؟
  • آیا آخرین عضو خانواده هستید که هنوز ازدواج‌نکرده است؟
  • آیا به‌تازگی طلاق گرفته‌اید؟

اگر به هرکدام از سؤالات بالا جواب مثبت داده‌اید احتمالاً راجع به فشار و تحمیل چیزهایی می‌دانید. فشار تأثیری است که دوستان، خانواده، اجتماع و یا برنامه‌ریزی احساسی خودتان برشما می‌گذارد و حاوی این پیام قوی است:”باید با کسی ازدواج کنید. در غیر این صورت حتماً مشکلی دارید.”اگر به دلایل بیرونی و درونی احساس فشار و تحمیل می‌کنید ممکن است با کسی ازدواج کنید که در شرایط معمولی هرگز او را انتخاب نمی‌کردید.

 

مثال‌هایی از انواع مختلف فشار

فشار سنی

  • زنی، مردی سی‌وهفت ساله را که هنوز ازدواج‌نکرده ملاقات می‌کند و به دوستش تلفن می‌زند تا بگوید چقدر خوشحال و هیجان‌زده است. اولین واکنش دوست او احتمالاً چنین است:”سی‌وهفت سالشه و هنوز ازدواج‌نکرده؟ مشکلش چیه؟”
  • در عروسی پسرخاله یا دخترخاله‌تان شرکت کرده‌اید. یکی از اقوام رو به شما کرده و می‌گوید:”دیگه سی سالت شده پس چرا هنوز ازدواج‌نکرده‌ای؟”

این فشار سنی است. یعنی این نگاه که سن شما از حد خاصی فراتر رفته، ولی هنوز کسی را پیدا نکرده‌اید، پس مشکلی در میان است. البته حدود این سن از شخصی به شخص دیگر فرق می‌کند. همه شما خودآگاه یا ناخودآگاه سنی را به‌عنوان سن ازدواج در نظر دارید. این سن ممکن است از زمینه‌های خانوادگی شما، سن ازدواج خواهرتان و یا برادرانتان و یا از ذهنیت خودتان که سن بلوغ فکری چه سنی است، آمده باشد.

این فشار خواه از طرف خانواده، دوستان یا نزدیکان، خواه احساس درونی خودتان باشد درنتیجه آن تفاوتی ایجاد نمی‌کند: ممکن است از معیارهایی که برای همسر ایده آل و مناسب خود تعریف کرده‌اید دست کشیده و تن به ازدواجی اجباری دهید.

 

فشار از طرف خانواده و دوستان

بعضی از مردم نسبت به عقاید خانواده و دوستانشان فوق‌العاده حساسند و تحت تأثیر این عقاید، روابطی نامناسب و رنج‌آور را شروع کرده و یا ادامه می‌دهند. اگر میزان خودباوری شما پایین است و یا بیش‌ازحد تحت تأثیر دیگر اعضای خانواده هستید، این احتمال وجود دارد که صرفاً به خاطر چیزهایی که دیگران فکر می‌کنند و نه بر طبق خواسته واقعی خود،رابطه‌ای را شروع کنید.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *