1375 907 909 شماره تماس

با کودک خود چگونه رفتار کنیم ۱-مشاوره خانواده

با کودک خود چگونه رفتار کنیم ۱ – مشاوره خانواده

با کودک خود چگونه رفتار کنیم ۱ - مشاوره خانواده

با کودک خود چگونه رفتار کنیم ۱ – مشاوره خانواده

 

خود را به نشنیدن بزنید-مشاوره خانواده

کودکان تا حد زیاد از ایجاد صدا لذت می‌برند. صداهایی مانند بووو، وووی معمولاً توسط کودکان تکرار می‌شود. اکثر کودکان از این مرحله عبور می‌کنند. بنابراین تا وقتی همه‌چیز تحت کنترل شماست بگذارید کودکان هرچه می‌خواهند به یکدیگر بگویند.

 

کتاب‌های جذاب تهیه کنید-مشاوره خانواده

از همان ابتدا که کودک شروع به صحبت کردن می‌کند، کتاب بزرگ سفیدی تهیه کنید و هرچه را که کودک می‌گوید در آن بنویسید. در سال‌های بعد این کتاب به یک گنج ارزشمند خانوادگی تبدیل می‌شود و با نگاه به آن، لحظات شادی برای شما و کودک فراهم می‌شود.

 

کارهای مسخره انجام دهید-مشاوره خانواده

بچه‌ها کارهای غیرمعمول و دیوانه‌وار بزرگ‌سالان را دوست دارند. کودکان از دیدن وقایع عجیب‌وغریب لذت می‌برند. این عشق کودکان را با مسخره‌بازی به ثمر برسانید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید بازی‌های زیر را انجام دهید. کیسه موز (یک موز را در داخل یک کیسه پلاستیکی ضخیم و شفاف له کنید)، دادن تخم چشم (از کودک بخواهیم چشمان خود را ببندد و یک حبه انگور پوست‌کنده را به دست او بدهید)، صندلی لرزان (به پشت بخوابید و کودک را روی زانوهای بالاآمده خود قرار دهید. پاها را بلرزانید و ناگهان پاها را بازکنید تا کودک به پایین بیافتد). تا می‌توانید از این نوع بازی‌ها انجام دهید و از این طریق وارد دنیای کودکان شوید.

 

تفاوت‌ها را نشان دهید-مشاوره خانواده

تفاوت بین چیزهایی مانند انواع سگ، مغازه، مناظر و گل‌های گوناگون را به کودک نشان دهید. توضیحات شما باید طوری باشد که کودک با نگاه کردن به این گونه‌ها به تفاوت‌هایی که در جهان اطراف وجود دارد، پی ببرد.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *