1375 907 909 شماره تماس

به فرزندانتان مسئولیت بدهید-مشاوره خانواده

به فرزندانتان مسئولیت بدهید – مشاوره خانواده

به فرزندانتان مسئولیت بدهید - مشاوره خانواده

به فرزندانتان مسئولیت بدهید

مشاوره خانواده

 

بچه‌ها بزرگ می‌شوند و خانه را ترک می‌کنند. آنان از یک بچه بی‌دست‌وپا، به فرزندی بالغ که همه‌چیز را تجربه کرده تبدیل خواهند شد. رمز این قانون در این است که همیشه فاصله‌ای را با آنان داشته باشید. درحالی‌که بزرگ می‌شوند، پشتشان را به آنان کرده‌اید. سعی کنید اجازه دهید بیشتر کارها را خودشان انجام دهند. شما باید در مقابل اشتیاق انجام دادن کارهای آنان مقاومت کنید و اجازه دهید که خودشان تخم‌مرغ درست کنند و یا سطل آشغال را رنگ کنند.

این یک عکس‌العمل متعادل‌کننده ملایم و ظریف است.نمی‌توانید بیشتر از گنجایش و توان به آنها مسئولیتی بدهید. در ضمن نمی‌توانید آنان را خیلی عقب نگه‌دارید. زمانی که برای اولین بار اجازه پختن تخم‌مرغ و یا رنگ کردن سطح آشغال را به آنان بدهید همه‌جا را به هم می‌ریزند. زرده تخم‌مرغ را روی اجاق‌گاز و رنگ را روی زمین پارکینگ خواهند ریخت. این همان آشفتگی است که باعث می‌شود والدین نه بگویند. ما هم باید مقداری خرابکاری کنیم تا عاقبت موفق شویم. مگر غیرازاین است؟ اگر بچه‌ها قادر باشند که از پس کارهای خودشان برآیند آن‌وقت بزرگ‌شده‌اند.

فرزندان امروز ما همان خرابکارهای دوران کودکی هستند!

مشاوره خانواده

وقتی کوچک هستند و یاد می‌گیرند که برای اولین بار از فنجان بنوشند ما توقع اینکه بریزند را داریم. آنجا می‌ایستیم و با یک دستمال کنارشان هستیم. وقتی ریختند ما هم پاک می‌کنیم. وقتی نوجوان می‌شوند ما هنر پنهان کردن دستمال را فراموش می‌کنیم. از زمانی که اتاق مستقل پیدا می‌کنند انتظار داریم اتاقشان همیشه تمیز باشد. آنان قبلاً این کارها را نکرده‌اند. حالا چطور انجام دهند؟ نمی چون نمی‌دانند. باید یاد بگیرند. آنان متفاوت کار انجام می‌دهند. طور دیگری به‌غیراز روش ما. وظیفه ما در صورت لزوم کمک است. به‌آرامی باید به آنان مسئولیت همراه با راهنمایی بدهیم.

ما انتظار داریم وقتی کاری را برای اولین بار انجام می‌دهند بدون خرابکاری باشد نه ریختن، نه تخم‌مرغ شکسته، نه رنگ روی کف پارکینگ. در این زمان توقعات ما غیرواقعی است و نه اعمال آن. بزرگ شدن یک کار پردردسر است.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *