1375 907 909 شماره تماس

غرایز اجتماعی زن و مرد-مشاوره خانواده

غرایز اجتماعی زن و مرد – مشاوره خانواده

غرایز اجتماعی زن و مرد - مشاوره خانواده

غرایز اجتماعی زن و مرد – مشاوره خانواده

زنان غرایز گروهی قوی‌تری دارند و مردان غرایز فردی!

در غرایز نگاه‌دارنده فرد، برتری مرد مسلم و طبیعی است اما در غرایز نگاه‌دارنده گروهی، نوع برتری با زن است.زن اجتماعی‌تر و معاشرت‌پذیرتر از مرد است. او جمعیت و کثرت را دوست دارد و حاضر است با میل و خرسندی در میان جمعیت گم شود ولی مرد سعی در مراودات خصوصی و پیوستگی به محتوای زندگی خود دارد.

زن کمتر از مرد توانایی تنها ماندن را دارد و حاضر به اعتکاف و گوشه‌گیری نیست . چون او بیشتر ابعاد برون‌گرایی زندگی را مدنظر دارد تا درون‌گرایی.زن بی مرد بیشتر از مرد بی‌زن نقص خود را حس می‌کند و این بی‌گمان به آن جهت است که زن به حمایت مرد احتیاج دارد و معمولاً به رهبری او نیازمند است.”سینه زن تابوت رازهاست و سینه مرد صندوقچه نیازها”

زن غربال اسرار است یعنی رازنگهدار نیست. با این‌همه زنان بیشتر از مردان می‌توانند خاموشی را تحمل کنند.زن بیشتر بیان‌کننده است زیرا همیشه اسیر احساسات و عواطف است و مرد تابع منطق و نگه‌دارنده رازهاست.”چهره زن مانند چانه او همیشه در حرکت است.”زن معمولاً ابتکار عمل را به‌دست مرد می‌دهد حتی در عشق ورزیدن و عشق‌بازی، برتری مرد بیشتر در اینجاست، چون اکثر مردان آن‌طور که بایدوشاید در عشق‌ورزی و معنای همسرداری به شکوفایی نمی‌رسند.

زنان عاشق تقلیدند و مردان آزاداندیش‌ترند!

زن در دوستی به آداب و مقررات می‌چسبد و تقلید از گذشته را می‌پرستد و از هر نوع لباسی و طرز رفتار و عقاید به‌شدت تقلید می‌کند. در این مقوله مرد آزاداندیش تر است.”مردی که به احساسات و روان‌شناسی زن پی نبرد،بیچاره‌ترین انسان روی زمین است.”زن جرئت نمی‌کند مانند مرد متهورانه از قاعده معمول بیرون شود و به همین جهت در میان زنان هم نابغه کمتر است هم ابله.

زن معمولاً ابتکار عمل را به‌دست مرد می‌دهد حتی در عشق ورزیدن و عشق‌بازی، برتری مرد بیشتر در اینجاست، چون اکثر مردان آن‌طور که بایدوشاید در عشق‌ورزی و معنای همسرداری به شکوفایی نمی‌رسند.زن در دوستی به آداب و مقررات می‌چسبد و تقلید از گذشته را می‌پرستد و از هر نوع لباسی و طرز رفتار و عقاید به‌شدت تقلید می‌کند. در این مقوله مرد آزاداندیش تر است.

“مردی که به احساسات و روان‌شناسی زن پی نبرد،بیچاره‌ترین انسان روی زمین است.”زن جرئت نمی‌کند مانند مرد متهورانه از قاعده معمول بیرون شود و به همین جهت در میان زنان هم نابغه کمتر است هم ابله.

 

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

روانشناسی خانواده

قوانینی که همسران باید بدانند ۱

قوانینی که همسران باید بدانند ۲

مقدمه‌ای بر تفاوت‌های زن و مرد

معیارهای درونی و برونی در زنان و مردان1

معیارهای درونی و برونی در زنان و مردان2

معیارهای درونی و برونی در زنان و مردان3

چگونه بر عشق شکن‌ها غلبه کنیم

ایجاد یک زندگی زناشویی شاد

رفتارهای آزاردهنده با همسر ممنوع

رازهای داشتن ازدواج موفق1

رازهای داشتن ازدواج موفق2

عزت‌نفس در زنان و مردان

عشق در معنای زندگی زن و مرد

مدیریت اختلاف در زندگی زناشویی ۱

مدیریت اختلاف در زندگی زناشویی ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *