1375 907 909 شماره تماس

مشکل در رسیدن به ارگاسم-مشاوره جنسی

مشکل در رسیدن به ارگاسم – مشاوره جنسی

مشکل در رسیدن به ارگاسم - مشاوره خانواده

مشکل در رسیدن به ارگاسم –مشاوره جنسی

به نظر می‌رسد مشکلات جنسی در زنان بیشتر است؛ درواقع یک بررسی نشان داده است که طی دو سال گذشته 43 درصد زنان مشکلی جنسی را تجربه کرده‌اند. زنان احتمالاً به چند دلیل مشکلات بیشتری را تجربه می‌کنند. اول اینکه میزان گرایش جنسی زنان با دوره عادت ماهانه و تغییرات هورمونی که در طول زندگی در آن‌ها رخ می‌دهد نوسان می‌کند. دوم اینکه عوامل بیرونی مانند تنش، خستگی و عوامل حواس‌پرتی روی زنان بیشتر اثر می‌گذارند و چون میل جنسی زنان اغلب از مردان کمتر است انگیزه زیستی آنها برای غلبه بر این تأثیرات بیرونی به‌اندازه مردان نیست.

خوشبختانه مشکلاتی ازاین‌دست لاینحل نیستند

رایج‌ترین مشکل جنسی که در زنان دیده می‌شود مسئله نرسیدن به ارگاسم می‌باشد. معمولاً نبود تحریک کافی و انجام تحریک نامناسب علت آن می‌باشد. حتی گاهی زنانی که روش‌های خاصی برای رسیدنشان به ارگاسم وجود دارد نیز هنگام رابطه با همسرشان دچار مشکل می‌شوند. در برخی زنان نیز راه‌هایی جز مقاربت یا تحریک با دست برای ارضای کامل دارند. عده نیز در هیچ زمانی ممکن است ارگاسم را تجربه نکنند.تحقیقات نشان داده‌اند که تنها حدود یک‌سوم از زنان می‌توانند به‌وسیله رابطه جنسی از نوع مقاربت به ارگاسم برسند. برای اکثر زنان مقاربت نمی‌تواند کلیتوزیس را به‌اندازه کافی تحریک کند مگر اینکه موقعیت مناسبی برای آمیزش در نظر گرفته شود.

گاهی اوقات دلایل فیزیکی وجود دارد که می‌تواند رسیدن به ارگاسم را با مشکل مواجه کند. در مواردی که مطمئن باشیم تحریک کافی و کامل برای زن اتفاق افتاده است می‌توان علل روحی-روانی مانند خجالت یا شرم، عدم اعتمادبه‌نفس، ترس از دست دادن اختیار، احساس گناه و غیره را مسبب آن دانست. حواس‌پرتی را نیز می‌توان به‌عنوان یک علت دیگر نام برد.

معمولاً افراد وقتی‌که به آنها گفته می‌شود آرام باش بیشتر مضطرب می‌شوند نه کمتر! صرف زمان برای ایجاد محیط مناسب و حس و حال خوب قبل از رفتن به رختخواب به‌علاوه افزایش ارتباط با همسرتان برای به حداکثر رساندن تحریکات موردنیاز، می تأثیر به سزایی در ایجاد این آرامش داشته باشد.

راهکارهایی برای رسیدن به ارگاسم-مشاوره جنسی

شاید این راهکارها برای رسیدن به ارگاسم به دردتان بخورند:

  • تنفس عمیق و یا نفس‌نفس زدن برای تأمین اکسیژن کافی برای ماهیچه‌های تحت انقباض.
  • قوس دادن کمر برای به حداکثر رساندن تحریک کلیتوزیس.
  • شل و سفت کردن متناوب ماهیچه‌های تحتانی لگن.
  • پرداختن به رؤیا و خیال‌پردازی برای دوری از حواس‌پرتی.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *