1375 907 909 شماره تماس

چرا صحبت کردن برای زنان مهم است-مشاوره خانواده

چرا صحبت کردن برای زنان مهم است – مشاوره خانواده

چرا صحبت کردن برای زنان مهم است - مشاوره خانواده

چرا صحبت کردن برای زنان مهم است – مشاوره خانواده

 

در مغز، منطقه بروکا که در قطعه پیشانی و منطقه ورنیکه که در قطعه گیجگاهی قرار دارند به گفتار مربوط می‌شوند. این مناطق در زنان بزرگ‌ترند و به همین دلیل است که آنها بیشتر حرف می‌زنند. محققان شش تا هفت مرکز تکلم در دو نیمکره مغز زنان پیداکرده‌اند درحالی‌که تنها یک مرکز تکلم در نیمکره چپ مغز مردان وجود دارد و به همین دلیل نه تنها بیان تجارب برای آنها مشکل‌تر است بلکه هیچ نیازی به این کار احساس نمی‌کنند.

مراکز تکلم یک مرد در هنگام حل مسائل فعال می‌شود. برخی از مردان به این دلیل در اوایل آشنایی خود با همسرشان بیشتر صحبت می‌کنند که می‌خواهند خود را به او معرفی نمایند و حرف زدن در این مورد به‌نوعی حل مسئله محسوب می‌شود. زیرا با سخنانی که در مورد خود می‌گویند به شریک زندگی‌شان این فرصت را می‌دهند تا آنان را بهتر بشناسند و از احساس خود مطمئن گردد. اما همین‌که این مسئله هم حل شد، دیگر نیازی به زیاد سخن گفتن احساس نمی‌کنند. همچنین هنگامی‌که مردان در حال حل مسئله باشند، مراکز شنیداری‌شان هم فعال می‌شود.

ساختار مغز زنان برای ارتباط برقرار کردن و ابراز عواطف، تنظیم‌شده است. مغز یک زن در مقایسه با مغز یک مرد، پرمشغله و همیشه در حال بیان واکنش‌ها و مشاهدات خویش می‌باشد. هنگامی‌که او صحبت می‌کند بسیاری از بخش‌های مغزش در حال فعالیت هستند. اما مردان برای ابراز احساسات و ارتباط دادن عواطف به اندیشه‌هایشان نمی‌توانند به‌آسانی زنان عمل نمایند.

این تفاوت منشأ اختلاف در روابط زناشویی می‌باشد-مشاوره خانواده

 

آگاهی از علت کم‌حرفی مردان به زنان کمک می‌کند بدانند نباید آنان را وادار کنند در مورد جزئیات کارشان توضیح دهند. یک مرد با ممارست می‌تواند بیاموزد که چگونه شنونده خوبی شود. زیرا این کار یکی از مؤثرترین روش‌ها برای کمک به زن در کاهش استرسش می‌باشد. ممکن است زن دوست داشته باشد همسرش در بحث شرکت کند. اما تا وقتی مطمئن نشود که او حرف‌هایش را می‌شنود، از استرسش کم نخواهد شد. هرچه مردان مستمعین بهتری شوند و زنان از آنان بیشتر قدردانی کنند، میزان مشارکتشان در گفت‌وگوها افزایش خواهد یافت.

در صورت نیاز به مشاوره خانواده و نیاز به تغییر و بهبود روابط خانوادگی می توانید از مشاوره خانواده مرکز کمک بگیرید. برای ارتباط می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس ارتباط با ما

909-907-1375

لینک های مفید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

راهنمای خانواده

زندگی زناشویی

بهبود روابط بین زن و شوهر

آموزش اداره زندگی زناشویی

چگونه برای همسر خود جذاب باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه با فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم

چگونه محیط خانه را از سردی خارج کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *